Premier League

Liverpool pierde puncte acasa cu Tottenham si titlul e aproape jucat in Premier League

Echipa Liverpool n-a reusit decat o remiza pe teren propriu, sambata seara, in confruntarea cu Tottenham Hotspur.

Un meci incheiat 1-1, dupa ce Son Heung-Mih a deschis scorul pentru londonezi, in minutul 59, Luis Diaz aducand egalarea cu un sfert de ora inaintea finalului.

Ambele echipe au avut cate o bara, Liverpool prin Van Dijck, iar Tottenham prin Hojbjerg.

Liverpool o egaleaza la puncte pe Manchester City dupa aceasta remiza si trece pe primul loc provizoriu in clasamentul din premier League cu un golaveraj superior.

Echipa lui Jurgen Klopp isi extinde la 16 meciuri seria de invincibilitate in Premier League, adunand 13 victorii si trei remize in aceasta secventa.

Manchester City se poate desprinde la trei puncte in eventualitatea unui succes, duminica, in confruntarea cu Newcastle United.