Premier League

Liverpool o zdrobeste pe Arsenal intr-un meci de sase goluri

Sursă foto: twitter.com/LFC

Liderul la zi din Premier League a facut instructie cu Arsenal, echipa pe care a invins-o, cu 5-1, intr-un meci din etapa a 20-a din Premier League.

"Cormoranii" rezolvasera ecuatia celor trei puncte inca de la pauza, cand tabela arata un categoric 4-1.

Firmino a reusit o dubla rapida in minutele 14 si 16, iar Mane (32) si Salah (45+2) au marcat pentru Liverpool.

Aceasta dupa ce Arsenal deschisese scorul in minutul 11 prin Maitland-Niles.

Firmino a marcat pentru 5-1 in partea secunda, minutul 65.

Intr-o alta partida, Tottenham a avut 1-0 cu Wolverhamtpon pe teren propriu la Londra, dar oaspetii arenei Wembley au intors spectaculos rezultatul cu trei goluri in ultimele 18 minute.

Astfel, Liverpool si-a marit la noua puncte diferenta fata de Tottenham.

Manchester City poate profita de esecul londonezilor si reveni pe locul secund in eventualitatea unui succes, duminica, impotriva lui Southampton.

Alte rezultate inregistrate sambata in Premier League:

Brighton - Everton 1-0 (Florin Andone a fost titular la gazde si a evoluat pana in minutul 74)

Leicester - Cardiff 0-1

Watford - Newcastle 1-1