Premier League

Liverpool menține suspansul în Premier League

”Cormoranii” rămân în cursa pentru un loc în ediția viitoare a Ligii Campionilor, după ce au obținut a șaptea victorie consecutivă în campionatul Angliei.

Liverpool s-a impus cu un categoric 3-0 pe terenul lui Leicester City, formație aproape retrogradată din Premier League.

Mohammed Salah a oferit două pase decisive pentru golurile lui Curtis Jones din minutele 33 și 36.

Două lovituri care s-au dovedit decisive pentru moralul și așa șubred al ”Vulpilor” din Leicester.

Salah și-a trecut în cont a treia pasă de gol în partea secundă, când i-a trimis decisiv lui Alexander-Arnold pentru golul de 3-0, în minutul 71.

Liverpool se menține la un punct în urma lui Newcastle (locul 3) și Manchester United (locul 4), cu două etape rămase de jucat din actualul sezon.

Echipa lui Jurgen Klopp are însă un meci în plus față de cele două rivale de mai sus la locul de Liga Campionilor.