Premier League

Infrangere de cosmar pentru Tamas

Gabi Tamas a fost la un pas de surpriza zilei în Europa, însa totul s-a transformat într-o înfrângere de cosmar.

West Bromwich a pierdut meciul cu Manchester City de pe teren propriu, scor 1-2, dupa un gol marcat la ultima faza a meciului.

James Milner a fost eliminat în minutul 23, iar WBA a profitat de superioritatea numerica si în minutul 67 a deschis scorul prin prin Long.

Totusi, City a întors rezultatul dupa ce Dzeko a intrat pe teren. Bosniacul a marcat doua goluri, în minutele 80 si 90+4, si a adus victoria lui City.

Gabi Tamas a fost integralist la WBA pe postul de fundas dreapta.

În celelalte meciuri de sâmbata s-au înregistrat urmatoarele rezultate: Tottenham - Chelsea 2-4, West Ham - Southampton 4-1, Swansea - Wigan 2-1, Manchester United - Stoke 4-2, Liverpool - Reading 1-0 si Fulham - Aston Villa 1-0.