Premier League

Inca un pas gresit pentru Manchester United. O adevarata criza de rezultate!

Echipa Manchester United ramane cu o singura victorie in patru meciuri de Premier League in acest sezon.

Fosta campioana a Angliei a remizat, sambata, in deplasare, cu Southampton, scor 1-1, meci in care gazdele au evoluat aproape o repriza in inferioritate numerica.

Manchester United deschisese scorul in minutul 10 prin Daniel James, insa Jannik Vestergaard a adus egalarea pentru "Sfinti" cu prima sa reusita in tricoul lui Southampton.

Kevin Danso de la Southampton a primit cartonasul rosu si United a presat puternic in cautarea victoriei pe final de meci.

Ashley Young a trecut cel mai aproape de gol cu un sut din afara careului in minutul 88.

Dominarea lui United este reflectata si din cifrele oficiale: 21-10 suturi spre poarta, 8-2 suturi pe poarta.

La final cei de la Southampton s-au bucurat pentru acest egal ca si cum obtinusera victoria.

Manchester United a inceput sezonul entuziasmant, cu un 4-0 pe teren propriu contra lui Chelsea, dupa care a mai obtinut doar doua puncte din noua posibile in urmatoarele trei etape.

Echipa pregatita de Ole Gunnar Solskjaer a obtinut doar trei victorii in ultimele 16 meciuri in toate competitiile oficiale incepand cu luna martie.

Niciun succes in deplasare pentru United in acest interval!