Premier League

Haaland aduce victoria pentru Manchester City din penalty in minutul 90+5

Norvegianul Erling Haaland a revenit cu gol pentru Manchester City in partida de campionat contra lui Fulham.

"Cetatenii" s-au impus in final, cu 2-1, dupa ce Erling Haaland a transformat o lovitura de la 11 metri, in minutul 90+5.

Un meci complicat pentru Manchester City, dupa ce Cancelo a fost eliminat inca din minutul 26 al confruntarii de pe Etihad Stadium.

Alvarez deschisese scorul pentru echipa lui Pep Guardiola, iar apoi Pereira a restabilit egalitatea pentru Fulham dintr-o lovitura de la 11 metri, in minutul 28.

Haaland ajunge cu reusita de sambata la 18 goluri in actuala editie de Premier League, iar Manchester City urca pe prima pozitie, cu un punct peste Arsenal, echipa care are un meci mai putin disputat.

A fost ziua golurilor in Premier League, in alte trei partide disputate sambata dupa-amiaza marcandu-se nu mai putin de 16 goluri.