Premier League

Doua surprize in Premier League

Ziua de duminica a fost una a surprizelor in Premier League. Campioana Manchester City si Chelsea n-au reusit sa castige, desi porneau ca favorite in meciurile disputate.

Manchester City a salvat in extremis remiza in deplasare cu Leicester City, scor 3-3, un meci in care "Vulpile" au condus la un moment dat cu 3-1.

Gundogan a deschis scorul pentru "Cetateni" in minutul 5 si parea ca va fi un adevarat galop de sanatate.

Leicester a intors spectaculos rezultatul punctand de trei ori pana in minutul 54.

Almiron a egalat in minutul 28, pentru ca Wilson sa puncteze pentru 2-1, cu sase minute inaintea finalului.

Trippier a majorat avantajul lui Leicester la noua minute dupa pauza.

In doar patru minute Manchester City a anulat avantajul gazdelor, prin Haaland (min.60) si Bernardo Silva (min.64).

Intr-o alta partida disputata, duminica, Chelsea a pierdut de o maniera categorica pe terenul lui Leeds United, scor 0-3.

Aaronso (min.33), Rodrigo (min.37) si Harrison (min.69) au marcat pentru Leeds.

Chelsea a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Koulibaly a primit al doilea cartonas galben, cu sase minute inaintea finalului.

Brighton a castigat pe terenul lui West Ham, scor 0-2, intr-o alta partida programata duminica.