Premier League

Debut nebun de sezon in Premier League cu un meci de 7 goluri

Sursă foto: twitter.com/arsenal

Arsenal si Leicester au oferit un meci senzational, vineri seara, in primul meci al noului sezon de Premier League.

Un meci de sapte goluri castigat de Arsenal, cu 4-3, dupa ce “tunarii” au deschis scorul si apoi s-au vazut condusi de doua ori, 2-1 si 3-2.

Ramsey si Giroud, doi jucatori intrati in joc in partea secunda au facut diferenta intorcand rezultatul in favoarea londonezilor.

Meciul a inceput abrubt cu doua goluri in primele cinci minute. Lacazzette a deschis scorul pentru Arsenal cu o lovitura plasata de cap, dupa care fosta campioana a egalat prin Okazaki dupa un corner.

Leicester a preluat conducerea dupa o contra prin Vardy, insa la pauza s-a intrat la egalitate, 2-2, Wellbeck egaland in prelungirile primei reprize.

Vardy si-a trecut in cont dubla in partea secunda, insa Arsenal a punctat de doua ori in trei minute prin Ramsey (min.83) si Giroud (min.85).

Leicester ramane asadar cu o singura victorie in istoria confruntarilor cu Arsenal in campionat, un 2-1 in noiembrie 1994, in timp ce Arsenal ajunge la a 11-a victorie consecutiva pe teren propriu cu “Vulpile”.