Premier League

Cristiano Ronaldo sparge gheata in 2022. Manchester United revine pe loc de Champions League

De o luna si jumatate a avut nevoie Cristiano Ronaldo pentru a-si trece in cont primul gol din acest an calendaristic. S-a intamplat in restanta Manchester United - Brighton, scor 2-0.

Atacantul portughez a deschis scorul, marti seara, in restanta de campionat cu Brighton, in minutul 51, cu un sut din marginea careului.

O faza pornita de la o recuperare a balonului in jumatatea adversa de teren.

Bruno Fernandes a dublat avantajul pentru Manchester United, in minutul 90+7, la capatul unui contraatac doi contra unu.

Ronaldo astepta in fata portii o eventuala pasa decisiva, dar Fernandes a finalizat cu un sut in forta.

Nu i-a cazut prea bine lui CR7 ca a asteptat in zadar pasa de gol, dar pana la urma a acceptat reusita colegului sau.

Manchester United urca pe locul patru, cu 43 de puncte, la patru puncte in urma celor de la Chelsea, echipa cu un meci mai putin disputat.