Premier League

Casemiro salveaza remiza pentru Manchester United pe Stamford Brigde

Mijlocasul brazilian adus de Manchester United in vara de la Real Madrid a marcat primul lui gol in Premier League in remiza cu Chelsea (1-1).

Londonezii au deschis scorul prin Jorginho, in minutul 85, dintr-o lovitura de la 11 metri acordata pentru faultul lui McTominay asupra lui Borja.

In al treilea din cele sase minute suplimentare Casemiro a marcat pentru 1-1 cu o lovitura de cap din interiorul careului. Mingea a lovit si bara inainte de a intra in poarta.

Un rezultat prin care Chelsea pastreaza diferenta de un punct fata de Manchester United.

Intr-o alta partida disputata, sambata, Manchester City a invins Brighton pe teren propriu, cu 3-1. Doua dintre goluri au fost marcate de Erling Haaland.

Norvegianul ajunge la cota 17 goluri marcate in 11 etape de Premier League.

Surpriza a venit de la Nottingham, unde gazdele de la Forrest au obtinut toate cele trei puncte in disputa cu Liverpool (1-0).

Pentru Nottingham este doar a doua victorie a sezonului, in timp ce Liverpool ajunge la trei infrangeri in 11 partide si ramane pe locul sapte in clasament.