Premier League

Accidentare teribila in Premier League (VIDEO)

Meciul dintre Manchester City si Arsenal, primul duel tare de la reluarea Premier League, a avut parte de un moment cu adevarat horror.

Jucatorul Eric Garcia de la Manchester City a fost tamponat ca de tren de catre portarul Ederson iesit dintre buturi pentru a respinge unbalon.

Momentul delicat s-a petrecut in minutul 80, iar medicii au avut nevoie de minute bune pentru a-l stabiliza pe Eric Garcia.

Impachetat ca dupa un accident rutier sever, jucatorul a fost urcat pe targa si transportat direct la cea mai apropiata unitate de primiri urgente din Manchester.

Partida de pe Etihad Stadium a fost prelungita cu 11 minute!

Manchester City a castigat, cu 3-0, in conditiile in care Arsenal a evoluat in inferioritate numerica inca din minutul 49.

Fundasul David Luiz a fost eliminat din joc dupa un fault comis in duel cu Riyad Mahrez. O faza petrecuta la 1-0 si care a dus la dictarea unei lovituri de la 11 metri transformata in gol de catre Kevin de Bruyne.

Raheem Sterling deschisese scorul pentru "cetateni" in finalul primei reprize.

Foden a stabilit rezultatul final, 3-0, in minutul 90+1.

Premier League a revenit, miercuri, dupa o intrerupere de 100 de zile.

In primul meci al zilei, Aston Villa si Sheffield United au remizat, scor 0-0, intr-o partida restanta.