Ligue 1

Surpriza de proportii in Franta. PSG invinsa pe teren propriu dupa 22 de meciuri!

Cu Neymar toate minutele pe teren, Paris Saint-Germain a pierdu, miercuri, in fata lui Reims, intr-un meci din etapa a 6-a a Ligue 1.

Reims a produs surpriza pe Parc des Princes si a castigat, cu 2-0.

Au marcat Kamara in minutul 29 cu o lovitura de cap si Dia in al patrulea minut de prelungiri.

PSG a suferit astfel a doua infrangere a sezonului, dupa ce mai fusese invinsa de Rennes in deplasare, cu 2-1, in 18 august.

Campioana Frantei sufera prima bataie acasa dupa 22 de meciuri, dintre care a castigat 20.

Reims devine prima formatie care o invinge pe PSG in campiona pe Parc des Princes de la Rennes in 12 mai 2018 (2-0).

Dupa sapte etape PSG este la egalitate in fruntea clasamentului din Ligue 1 cu revelatia Angers, fiecare cu 15 puncte.