Ligue 1

PSG a obtinut in extremis o remiza la Lorient. Ramos, prima eliminare in Franta!

Vicecampioana Frantei a remizat in deplasare cu Lorient, miercuri seara, in etapa a 19-a din CASA Liga 1.

Gazdele au deschis scorul printr-o executie spectaculoasa din partea lui Monconduit, cu cinci minute inaintea pauzei.

La 0-0 cei de la PSG au avut o bara la sutul trimis de Lionel Messi din marginea careului.

Echilibrul numeric al partidei s-a rupt cu cinci minute inaintea finalului, dupa ce Sergio Ramos a primit al doilea cartonas galben pentru un fault in propria jumatate si a fost eliminat.

Argentinianul Mauro Icardi a adus egalarea in minutul 90+1.

Troyes - Brest, 1-1.

Meciul dintre Clermont si Strasbourg a fost amanat din cauza cetii.

PSG conduce in clasament, cu 46 de puncte, fiind urmata de Nice, cu 33 de puncte.