Ligue 1

Neymar, scos pe targa in finalul meciului cu Lyon dupa nu atac brutal

Brazilianul Neymar are din nou probleme dupa o accidentare suferita in finalul meciului cu Olympique Lyon din etapa a 14-a a campionatului francez Ligue 1.

Neymar a fost atacat dur de Thiago Mendes in prelungirile partidei de pe Parc des Princes si a parasit terenul pe targa cu lacrimi in ochi.

Initial Mendes a primit doar cartonas galben, dar in urma interventiei VAR arbitrul Benoit Bastien (n.r. - cel care a arbitrat Young Boys cu CFR Cluj) a revenit si a acordat cartonas rosu pentru jucatorul lui Lyon.

"Avem nevoie de VAR pentru a vedea o intrare atat de dura? Nu luam masurile necesare pe tot parcursul meciului si asta incurajeaza astefl de jucatori si atitudini", a reactionat tatal lui Neymar pe Instagram.

PSG a fost invinsa de Lyon, cu 1-0, dupa golul marcat de Kadeweer in minutul 35.