Ligue 1

Neymar la meciul 100 pentru PSG

Brazilianul Neymar jr. a bifat, vineri seara, al 100-lea sau meci in tricoul formatiei franceze Paris Saint-Germain.

Gruparea din capitala Hexagonului a castigat pe teren propriu cu Montpellier, scor 4-0, intr-o partida din etapa a 21-a in Ligue 1.

Neymar a marcat golul de 2-0 in minutul 60, dupa ce Mbappe deschisese scorul in prima repriza, minutul 34.

Icardi (61) si Mbappe (63) au marcat celelalte goluri intr-un succes facil pentru PSG.

“Sunt foarte fericit ca am putut juca meciul 100 in tricoul lui PSG. Sunt foarte fericit ca am marcat. Vreau sa marchez mai mult si sa-mi ajut coechipierii”, a spus Neymar dupa meci.

Neymar, 28 ani, este legitimat la PSG din 2017, adunand pana acum 61 de meciuri si 51 de goluri.