Ligue 1

Încă un meci cenușiu pentru PSG. Messi, fluierat pe Parc des Princes

Campioana Franței a pierdut disputa de pe teren propriu cu Olympique Lyon, scor 0-1, în etapa a 29-a din Ligue 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Bradley Barcola la zece minute după pauză.

Portarul Gianluigi Donnarumma a apărat o lovitură de la 11 metri la Alexandre Lacazette, în minutul 39.

Lionel Messi și Kylian Mbappe au fost integraliști la PSG, în continuare liderul din Ligue 1.

Pentru PSG este a doua înfrângere consecutivă în campionat pe teren propriu, după 0-2 cu Rennes.

Formația din capitala Franței păstrează șase puncte avans față de Lens și Marseille, cu nouă etape rămase până la finalul sezonului.

Încă de la încălzirea jucătorilor fanii parizieni l-au primit cu ostilitate pe Messi, semn că ruptura dintre cele două părți crește de la o partidă la alta mergând spre o despărțire la finalul actualului sezon.

Messi încă nu și-a prelungit contractul cu PSG și presa spaniolă a anunțat deja că se află în tratative pentru o revenire la FC Barcelona.