Ligue 1

Ibrahimovic a adus prima victorie a sezonului pentru PSG

Milionarii de la Paris Saint Germain au gasit în sfârsit drumul spre prima victorie în Ligue 1 dupa trei remize la rând. Zlatan Ibrahimovic a fost o data în plus jucatorul decisiv pentru echipa lui Carlo Ancelotti, cu doua goluri marcate în deplasarea de la Lille (2-1).

Atacantul adus în vara de la AC Milan a avut nevoie de doar 27 de secunde pentru a perfora pentru prima data apararea lui Lille.

Echipa din nordul Frantei a revenit prin reusita lui Chedjou din minutul 12, dar acelasi Ibrahimovic a pus ordine pe tabela din pasa lui Pastore în minutul 21.

În urma acestei importante guri de oxigen PSG ramâne la sase puncte în spatele liderului si marii rivale Olympique Marseille, echipa cu un start perfect de sezon.

Formatia din sud a câstigat toate cele patru meciuri disputate pâna acum în Ligue 1, în ultima etapa trecând pe teren propriu de Rennes, cu 3-1. Pentru OM este cel mai bun start de sezon din ultimii 80 de ani.