Robu 90' Nitu 77' Antohi 72' 63' Bajenaru 55' Rasdan 53' Barbulescu 35' Morariu 2'
1
Argesul Mihailesti
Rotaru 23'

Asa am trait CSA Steaua - Argesul Mihailesti

Pentru al treilea an la rand CSA Steaua incearca promovarea in Liga 3. In primul meci al barajului de trei formatii, echipa "militara" va intalni pe Argesul Mihailesti, campioana Ligii a 4-a din Judetul Giurgiu. Meciul s-a disputat in comuna Modelu din Judetul Calarasi.

captura tv Digisport

90'

Gol Robu!

Robu inchide tabela din pasa lui Nitu. 8-1 pentru CSA Steaua!

77'

Gol Nitu!

Vlad Nitu inscrie dintr-o foarfeca laterala pentru 7-1.

72'

Gol Antohi!

Dubla si pentru Antohi. Scorul ajunge la 6-1!

69'

Meila, portarul Stelei, se opune golului la un sut din actiune.

63'

Gol Antohi!

Scorul capata proportii, giurgiuvenii fiind complet prabusiti in acest moment. Antohi marcheaza pentru 5-1.

55'

Gol Bajenaru!

Bajenaru ridica scorul la 4-1 si de acum zarurile par a fi aruncate in privinta invingatoarei.

53'

Gol Rasdan!

CSA Steaua se distanteaza pe tabela la 3-1 prin Rasdan cu o lovitura de cap.

18:50

Pauza la Modelu in Calarasi unde CSA Steaua Bucuresti si Argesul Mihailesti joaca in barajul pentru Liga 3.
"Militarii" conduc cu 2-1 dupa primele 45 minute.

35'

Gol Barbulescu!

Valentin Barbulescu, capitanul celor de la CSA Steaua, marcheaza pentru 2-1 cu un sut din interiorul careul la pasa lui Elek.

28'

Sansa de gol pentru Argesul Mihailesti la sutul lui Nelu Buca din interiorul careului. Mingea se duce putin peste poarta stelista.

24'

Elek reia cu capul pe langa poarta giurgiuvenilor dupa o lovitura de la coltul terenului.

23'

Gol Rotaru!

Argesul Mihailesti egaleaza la prima sansa dintr-o faza fixa. Fundasul central Daniel Rotaru profita de lipsa marcajului si inscrie cu o lovitura de cap.

21'

Zaharia primeste liber in careu, se complica si trimite intr-un adversar. Sansa de 2-0 pentru CSA Steaua.

20'

Adrian Ilie obtine lovitura libera pentru CSA Steaua in marginea careului advers.

2'

Gol Morariu!

CSA Steaua deschide rapid scorul prin Ovidiu Morariu. Centrare dintr-o lovitura libera de pe stanga si Morariu trimite cu capul in poarta.

1'

A inceput meciul de la Modelu. Partida se disputa teoretic fara spectatori, pentru ca mai multe sute de stelisti urmaresc partida din afara arenei profitand de faptul ca nu exista tribuna in spatele uneia dintre porti.