Liga 3

Rapid pierde primul meci al sezonului

Echipa Fotbal Club Rapid a debutat cu stangul in noul an, dar chiar si asa ramane pe primul loc in seria a doua din Liga a 3-a.

Giulestenii au fost invinsi in deplasare de Progresul Spartac Bucuresti, cu 3-1 (2-0), acesta fiind primul esec al sezonului pentru echipa pregatita de Daniel Pancu.

Progresul Spartac a evoluat in ultimele 20 de minute cu doar opt jucatori de camp in urma a doua rosii primite.

De asemenea, Rapid a avut un jucator mai putin pe teren dupa al doilea gol incasat inaintea pauzei, Andrei Luca si Ciprian Stanciu din 11 metri punctand pentru Progresul Spartac.

Stanciu a reusit dubla dupa pauza dintr-o alta lovitura de la 11 metri, in timp ce Petre Goge a marcat golul de onoare al Rapidului in minutul 55.

Chiar si in pofida acestei infrangeri Rapid ramane pe primul loc in clasament, dupa ce Unirea Slobozia a pierdut vineri in deplasare cu Inainte Modelu, scor 2-3.

Trei puncte avans au giulestenii in fata celor de la CS Afumati.

Etapa urmatoare Rapid joaca "acasa" in Regie conrta celor de la SC Popesti Leordeni.