Liga 3

CSA Steaua, pas mare catre Liga 3

Echipa CSA Steaua Bucuresti a inceput in forta barajul pentru promovarea in al treilea esalon, cu 8-1 in fata echipei Argesul Mihailesti (Giurgiu).

Un scor de maidan conturat in repriza secunda, dupa ce la pauza tabela aratase 2-1 pentru "militari"

Morariu a deschis scorul in minutul 2 cu o lovitura de cap dupa o centrare din faza fixa.

Campioana Judetului Giurgiu a egalat in minutul 23 prin Rotaru la prima ocazie de gol.

Doar 12 minute s-au bucurat giurgiuvenii de egalitatea inregistrata pe tabela, Barbulescu marcand pentru 2-1 cu un sut din interiorul careului la pasa lui Elek.

In partea secunda pe teren a fost o singura echipa, CSA Steaua Bucuresti, echipa din Mihailesti prabusindu-se total din punct de vedere fizic.

Golurile au curs pe banda rulanta spre un 8-1 categoric.

Au punctat pentru CSA Steaua jucatorii Rasdan (53), Bejanaru (55), Antohi (63, 72), Nitu (77) si Robu (90).

Meciul s-a disputat in comuna Modelu din apropierea Municipiului Calarasi aproape de malul Dunarii.

Desi disputat oficial fara spectatori, la meci au asistat cateva sute de suporterii ai Stelei.

Acestia au profitat de faptul ca arena din Modelu nu are tribune in spatele portilor si au putut urmari astfel meciul fara probleme si fara nicio masura de distantare sociala dintre cele recomandate de autoritati in vreme de pandemie.

CSA Steaua o intalneste miercuri, 5 august, pe Baraganul Ciulnita, campioana Ligii a 4-a din Judetul Ialomita.