Liga 3

CS Afumati face instructie cu FCSB 2 si va juca finala barajului pentru Liga 2 cu CSA Steaua

Dupa 1-0 pentru FCSB 2 in meciul tur de la Afumati, cu cinci jucatori de la prima echipa in primul 11, echipa clubului patronat de Gigi Becali a cedat de o maniera categorica in returul de pe teren propriu.

Echipa CS Afumati a castigat, cu 4-1, obtinand calificarea in finala barajului pentru Liga 2.

Tudorache si-a trecut in cont un hattrick in minutele 37, 52 si 55.

Stefan Stanga a deschis scorul pentru Afumati in minutul 14 dintr-o lovitura de la 11 metri.

Golul de onoare al echipei gazda a fost marcat de Andreas Chiritoiu in minutul 74.

Ilfovenii vor lupta cu CSA Steaua Bucuresti pentru un loc in viitorul sezon al esalonului secund.