Liga 3

Comedie in Regie! Rapid invinge Faureiul lui Nicolita cu 10-1

Scor de maidan, sambata, in meciul dintre Fotbal Club Rapid si CS Faurei, in etapa a 20-a din Liga 3, seria a 2-a.

Doar 12 minute a rezistat Faurei la egalitate cu Rapid in meciul disputat pe stadionul din Regie.

Draghiceanu a deschis scorul pentru giulesteni si pana la final a plouat cu goluri. La pauza era deja 4-1, dupa dubla lui Matulevicius, reusita lui Carstocea si golul de onoare marcat de Puscasu.

In partea secunda, echipa lui Daniel Pancu a facut spectacol si i-a transformat pe jucatorii pregatiti de fostul stelist Banel Nicolita in adevarate jaloane.

Jorza cu o dubla, Hlistei, Sefer, Goge si Robinho au punctat pentru un scor care abia a avut loc pe tabela de marcaj.

Cu 53 puncte acumulate in clasament, Rapid s-a distantat la zece puncte de Unirea Slobozia, principala urmaritoare, fiind mare favorita la promovarea in Liga 2.

Ialomitenii au un meci mai putin disputat si vor intalni pe FCSB 2.