Liga 2

Unirea Slobozia ramane in extremis in Liga 2. Revenire de la 0-2 in tur

Sursă foto: Unirea Slobozia Facebook

Echipa Unirea Slobozia s-a salvat de la retrogradare dupa ce a invins pe teren propriu pe Fotbal Comuna Recea din Maramures, cu 3-0.

In tur, Comuna Recea se impusese cu 2-0 si era favorita la ramanerea in al doilea esalon.

Unirea Slobozia a deschis scorul dupa pauza, in minutul 53, prin Christ Nkama Afalna.

Golul de 2-0 a fost marcat de Gabriel Lazar, cu sapte minute inaintea timpului regulamentar de joc.

Formatia din Slobozia a dat lovitura in al treilea minut suplimentar prin Marius Florian Ciobanu-Vanghele.

Mijlocasul gazdelor a intors doi adversari si a sutat printre picioarele portarului Railean.

Un gol care o pastreaza pe Unirea Slobozia in Liga 2.

Fotbal Comuna Recea revine dupa un sezon in al treilea esalon, alaturi de alte doua formatii care promovasera sezonul precedent, CSM Slatina si Aerostar Bacau.