Liga 2

Ultima etapa din playout in Liga 2. Echipa care a retrogradat direct si formatiile care vor disputa barajul de mentinere

Sursă foto: Fotbal Comuna Recea Facebook

Sambata dimineata au fost programate ultimele meciuri ale sezonului in faza playout din Liga 2.

Intr-un meci direct pentru evitarea retrogradarii Unirea Slobozia a invins CSM Resita pe teren propriu, cu 1-0, trimitand formatia banateana in Liga 3.

Unicul gol al meciului de la Slobozia a fost marcat in minutul 47 de Ionut Dinu cu o lovitura de cap dupa o centrare din corner.

Unirea Slobozia va disputa o dubla mansa de baraj pentru mentinerea in Liga 2 cu Fotbal Comuna Recea.

Echipa maramureseana a castigat pe Cluj Arena, cu 3-2, dupa ce “U” conducea cu 2-1 in minutul 57.

Cei de la Comuna Recea au marcat golul victoriei in minutul 86.

Un succes care nu-I scuteste de griji pe cei din Maramures, dupa ce Ripensia Timisoara a castigat in minutul 90+2 pe teren propriu cu Metaloglobus Bucuresti prin golul lui Golda.