Liga 2

U Craiova 1948 pierde primul meci disputat in Liga 2 pe noul "Oblemenco"

Revenirea "leilor" lui Adrian Mititelu pe arena de cinci stele din Banie n-a fost de bun augur.

Liderul din Liga 2 a pierdut, marti seara, in fata celor de la CS Mioveni, cu 2-1, dupa ce au deschis scorul.

Campagno a deschis scorul pentru U Craiova 1948 la sapte minute dupa pauza.

CS Mioveni, formatie care a disputat sezonul precedent barajul pentru promovare cu Chindia si care ocupa locul 12 inaintea acestei runde, a intors scorul cu doua goluri in doua minute.

Isfan a facut 1-1 dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 80, pentru ca un minut mai tarziu argesenii sa profite de autogolul lui Huyghebaert pentru a trece intr-un avantaj pe care l-au pastrat pana la final.

Pentru U Craiova 1948 este al treilea meci disputat pe noul stadion "Ion Oblemenco" si primul in campionat.

Echipa din Banie ramane pe primul loc al clasamentului, in pofida faptului ca in primele doua meciuri din 2021 a obtinut un singur punct.

Oltenii se afla la egalitate cu ASU Politehnica Timisoara, fiecare cu cate 31 de puncte, cu mentiunea ca gruparea de pe Bega are un meci in plus disputat.