Liga 2

U Craiova 1948, pas mare spre promovarea in Liga 1

Echipa lui Adrian Mititelu a revenit de la 0-1 pe teren propriu cu CS Mioveni si a castigat in cele din urma cu 4-2.

O victorie uriasa in economia luptei pentru promovare si in urma careia formatia din Banie ajunge la un avans de sapte puncte in fata principalei urmaritoare, Rapid Bucuresti.

Blanaru a deschis scorul pentru Mioveni in minutul 2.

Craiova a revenit in partea secunda prin golurile marcate de Compagno (59), Negru (62) si Blidar (68).

Cei de la Mioveni au redus din diferenta prin Garutti (74).

Oltenii aveau sa inchida tabela prin Albu dintr-o lovitura de la 11 metri in al patrulea minut suplimentar.

Intr-un alt meci disputat vineri, ASU Politehnica Timisoara a obtinut prima victorie in playoff-ul din Liga 2, scor 2-1 pe teren propriu cu Dunarea Calarasi.

Oaspetii arenei “Dan Paltinisanu” au evoluat o repriza intreaga in inferioritate numerica.

Banatenii au marcat golul victoriei la ultima faza a meciului prin Casado, in minutul 90+3.