Liga 2

U Cluj isi mentine locul trei dupa victoria cu ACS Poli Timisoara

Echipa Universitatea Cluj a castigat, duminica, in deplasare cu ACS Poli Timisoara, cu 3-0, in singurul meci al rundei a 33-a programata in aceasta zi in Liga 2.

Mircea Axente a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 19, pentru ca dupa pauza Octavian Abrudan sa majoreze avantajul Sepcilor Rosii.

Cristian Gavra a stabilit scorul final cu un sfert de ora inaintea finalului.

ACS Poli Timisoara, echipa foarte aproape de retrogradarea in Liga 3, a incheiat meciul in inferioritate numerica. Lucian Buzan a primit rosu direct in al treilea minut suplimentar.

U Cluj ocupa locul trei in clasamentul din Liga 2, la sapte puncte de liderul Academica Clinceni si la un punct in urma celor de la Chindia Targoviste.

Primele doua promoveaza direct, in timp ce a treia clasata va disputa o dubla mansa de baraj cu locul sase din playout-ul Ligii 1.