Liga 2

Surpriza mare in prima etapa din Liga 2

La un pas de promovarea in prima liga in finalul sezonului trecut, Turris Oltul Turnu-Magurele a pierdut surprinzator in fata unei echipe care a promovat din Liga 3.

Unirea Slobozia s-a impus pe teren propriu in fata celor de la Turris, cu 1-0, prin golul marcat de Alexandru Musca in minutul 90+1.

ASU Politehnica Timisoara si CS Mioveni au remizat fara goluri pe stadionul Stiinta.

Nou-promovata CSM Slatina a pierdut pe teren propriu in fata celor de la Dunarea Calarasi, scor 0-1. Golul victoriei oaspetilor a fost marcat de atacantul Valentin Alexandru in minutul 81.

Fotbal Comuna Recea, o alta nou-promovata si cea mai nordica echipa din Liga 2 in acest sezon, a pierdut de asemenea pe teren propriu in confruntarea cu FK Csikszereda Miercurea-Ciuc.

Levente Bara a fost marcatorul unicului gol in minutul 31.

Meciurile FCU Craiova 1948 – Ripensia Timisoara si Metaloglobus – Pandurii au fost amanate din cauza aparitiei unor cazuri de COVID-19 la olteni, respectiv gorjeni.

Sambata se mai disputa partida SCM Gloria Buzau – Concordia Chiajna, meci inceput la ora 12:00.