Liga 2

Scor de maidan in Liga 2

FC Buzau a castigat cu un scor de fotbal amator in fata celor de la Unirea Constanta, echipa formata in vara acestui an dupa fuziunea dintre Viitorul si Farul.

Buzoienii s-au impus, cu 14-0, intr-o partida in care au intalnit o echipa formata numai din juniori de 16-17 ani.

Doar 13 minute au rezistat copiii de la Unirea Constanta la Buzau, atunci cand gazdele au deschis scorul.

Scorul pauzei a fost 9-0 pentru FC Buzau, moment in care casele de pariuri au introdus optiunea sub / peste 13.5 goluri (!)

Alte rezultate inregistrate, sambata, in etapa a 5-a din Liga 2:

FC Brasov Steagul Renaste – Unirea Dej 1-0

Astra Giurgiu – Unirea Slobozia 1-1

Comunal Selimbar – Dunarea Calarasi 1-0

U Cluj – Metaloglobus 2-1
(Meciul s-a disputat la Sinmartin, Bihor, deoarece Cluj Arena intra in pregatiri pentru festivalul UNTOLD)

Sambata se mai disputa meciul Petrolul Ploiesti – Dacia Unirea Braila.

Alte doua meciuri sunt programate duminica: Concordia Chiajna – Viitorul Pandurii Tg.Jiu si CSA Steaua Bucuresti – Ripensia Timisoara.

Etapa se va incheia, luni, cu meciul Hermannstadt – Miercurea Ciuc.