ETAPA 1 - 5 august 2017
Luceafărul Oradea - Sportul Snagov 1-1
Ripensia Timişoara - Foresta Suceava 16-0
ASA Târgu Mureş - Ştiinţa Miroslava 2-1
Dacia Unirea Brăila - ASU Politehnica Timişoara 2-3
FC Arges - Pandurii Târgu Jiu 0-0
Chindia Târgovişte - UTA 0-1
Metaloglobus Bucureşti - Olimpia Satu Mare 0-1
Academica Clinceni - Dunărea Călăraşi 4-1
CS Mioveni - CS Afumaţi 4-0
AFC Hermannstadt - CS Baloteşti 3-0
ETAPA 2 - 12 august 2017
Sportul Snagov-CS Baloteşti 1-0
CS Afumaţi-AFC Hermannstadt 0-1
Dunărea Călăraşi-CS Mioveni 1-1
Olimpia Satu Mare-Academica Clinceni 1-1
UTA-Metaloglobus Bucureşti 0-0
Pandurii Târgu Jiu -Chindia Târgovişte 3-3
ASU Politehnica Timişoara-FC Arges 2-1
Ştiinţa Miroslava-Dacia Unirea Brăila 4-4
Foresta Suceava-ASA Târgu Mureş 0-6
Luceafărul Oradea-Ripensia Timişoara 1-2
ETAPA 3 - 19 august 2017
Ripensia Timişoara-Sportul Snagov 2-0
ASA Târgu Mureş-Luceafărul Oradea 3-2
Dacia Unirea Brăila-Foresta Suceava 9-1
FC Arges-Ştiinţa Miroslava 3-0
Chindia Târgovişte-ASU Politehnica Timişoara 2-1
Metaloglobus Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu 2-3
Academica Clinceni-UTA 0-3
CS Mioveni-Olimpia Satu Mare 3-0
AFC Hermannstadt-Dunărea Călăraşi 2-1
CS Baloteşti-CS Afumaţi 0-0
ETAPA 4 - 23 august 2017 - intermediară
Sportul Snagov-CS Afumaţi 2-0
Dunărea Călăraşi-CS Baloteşti 2-1
Olimpia Satu Mare-AFC Hermannstadt 2-0
UTA-CS Mioveni 1-1
Pandurii Târgu Jiu -Academica Clinceni 1-2
ASU Politehnica Timişoara-Metaloglobus Bucureşti 0-2
Ştiinţa Miroslava-Chindia Târgovişte 0-9
Foresta Suceava-FC Arges 0-2
Luceafărul Oradea-Dacia Unirea Brăila 3-4
Ripensia Timişoara-ASA Târgu Mureş 3-2
ETAPA 5 - 26 august 2017
ASA Târgu Mureş-Sportul Snagov 1-1
Dacia Unirea Brăila-Ripensia Timişoara 2-2
FC Arges-Luceafărul Oradea 3-0 (masa verde)
Chindia Târgovişte-Foresta Suceava 6-0
Metaloglobus Bucureşti-Ştiinţa Miroslava 1-2
Academica Clinceni-ASU Politehnica Timişoara 2-3
CS Mioveni-Pandurii Târgu Jiu 4-0
AFC Hermannstadt-UTA 2-0
CS Baloteşti-Olimpia Satu Mare 2-0
CS Afumaţi-Dunărea Călăraşi 0-1
ETAPA 6 - 2 septembrie 2017
Sportul Snagov-Dunărea Călăraşi 0-1
Olimpia Satu Mare-CS Afumaţi 0-2
UTA-CS Baloteşti 2-2
Pandurii Târgu Jiu -AFC Hermannstadt 1-3
ASU Politehnica Timişoara-CS Mioveni 1-0
Ştiinţa Miroslava-Academica Clinceni 1-2
Foresta Suceava-Metaloglobus Bucureşti 1-1
Luceafărul Oradea-Chindia Târgovişte 2-1
Ripensia Timişoara-FC Arges 1-1
ASA Târgu Mureş-Dacia Unirea Brăila 2-1
ETAPA 7 - 9 septembrie 2017
Dacia Unirea Brăila-Sportul Snagov 0-1
FC Arges-ASA Târgu Mureş 1-2
Chindia Târgovişte-Ripensia Timişoara 1-0
Metaloglobus Bucureşti-Luceafărul Oradea 1-0
Academica Clinceni-Foresta Suceava 2-0
CS Mioveni-Ştiinţa Miroslava 5-1
AFC Hermannstadt-ASU Politehnica Timişoara 1-0
CS Baloteşti-Pandurii Târgu Jiu 0-2
CS Afumaţi-UTA 2-0
Dunărea Călăraşi-Olimpia Satu Mare 5-1
ETAPA 8 - 16 septembrie 2017
Sportul Snagov-Olimpia Satu Mare 2-0
UTA-Dunărea Călăraşi 0-1
Pandurii Târgu Jiu -CS Afumaţi 1-1
ASU Politehnica Timişoara-CS Baloteşti 2-2
Ştiinţa Miroslava-AFC Hermannstadt 1-3
Foresta Suceava-CS Mioveni 2-0
Luceafărul Oradea-Academica Clinceni 1-1
Ripensia Timişoara-Metaloglobus Bucureşti 4-1
ASA Târgu Mureş-Chindia Târgovişte 0-0
Dacia Unirea Brăila-FC Arges 3-1
ETAPA 9 - 23 septembrie 2017
FC Arges-Sportul Snagov 1-0
Chindia Târgovişte-Dacia Unirea Brăila 3-1
Metaloglobus Bucureşti-ASA Târgu Mureş 4-0
Academica Clinceni-Ripensia Timişoara 2-1
CS Mioveni-Luceafărul Oradea 3-2
AFC Hermannstadt-Foresta Suceava 2-0
CS Baloteşti-Ştiinţa Miroslava 1-2
CS Afumaţi-ASU Politehnica Timişoara 2-1
Dunărea Călăraşi-Pandurii Târgu Jiu 3-1
Olimpia Satu Mare-UTA 1-0
ETAPA 10 - 30 septembrie 2017
Sportul Snagov-UTA 0-0
Pandurii Târgu Jiu -Olimpia Satu Mare 0-1
ASU Politehnica Timişoara-Dunărea Călăraşi 0-1
Ştiinţa Miroslava-CS Afumaţi 0-0
Foresta Suceava-CS Baloteşti 2-1
Luceafărul Oradea-AFC Hermannstadt 0-0
Ripensia Timişoara-CS Mioveni 0-1
ASA Târgu Mureş-Academica Clinceni 1-1
Dacia Unirea Brăila-Metaloglobus Bucureşti 2-1
FC Arges-Chindia Târgovişte 0-0
ETAPA 11 - 7 octombrie 2017
Chindia Târgovişte-Sportul Snagov 1-0
Metaloglobus Bucureşti-FC Arges 1-1
Academica Clinceni-Dacia Unirea Brăila 2-1
CS Mioveni-ASA Târgu Mureş 2-1
AFC Hermannstadt-Ripensia Timişoara 2-0
CS Baloteşti-Luceafărul Oradea 2-2
CS Afumaţi-Foresta Suceava 3-0
Dunărea Călăraşi-Ştiinţa Miroslava 6-0
Olimpia Satu Mare-ASU Politehnica Timişoara 0-2
UTA-Pandurii Târgu Jiu 2-2
ETAPA 12 - 14 octombrie 2017
Sportul Snagov-Pandurii Târgu Jiu 0-0
ASU Politehnica Timişoara-UTA 2-1
Ştiinţa Miroslava-Olimpia Satu Mare 2-1
Foresta Suceava-Dunărea Călăraşi 0-2
Luceafărul Oradea-CS Afumaţi 1-2
Ripensia Timişoara-CS Baloteşti 1-2
ASA Târgu Mureş-AFC Hermannstadt 2-2
Dacia Unirea Brăila-CS Mioveni 2-2
FC Arges-Academica Clinceni 1-1
Chindia Târgovişte-Metaloglobus Bucureşti 3-0
ETAPA 13 - 21 octombrie 2017
Metaloglobus Bucureşti-Sportul Snagov 2-1
Academica Clinceni-Chindia Târgovişte 0-2
CS Mioveni-FC Arges 0-0
AFC Hermannstadt-Dacia Unirea Brăila 3-2
CS Baloteşti-ASA Târgu Mureş 2-6
CS Afumaţi-Ripensia Timişoara 2-0
Dunărea Călăraşi-Luceafărul Oradea 1-0
Olimpia Satu Mare-Foresta Suceava 2-0
UTA-Ştiinţa Miroslava 3-0
Pandurii Târgu Jiu -ASU Politehnica Timişoara 1-1
ETAPA 14 - 28 octombrie 2017
Sportul Snagov-ASU Politehnica Timişoara 1-0
Ştiinţa Miroslava-Pandurii Târgu Jiu 1-1
Foresta Suceava-UTA 2-3
Luceafărul Oradea-Olimpia Satu Mare 2-1
Ripensia Timişoara-Dunărea Călăraşi 1-1
ASA Târgu Mureş-CS Afumaţi 0-1
Dacia Unirea Brăila-CS Baloteşti 2-2
FC Arges-AFC Hermannstadt 0-0
Chindia Târgovişte-CS Mioveni 3-0
Metaloglobus Bucureşti-Academica Clinceni 0-0
ETAPA 15 - 4 noiembrie 2017
Academica Clinceni-Sportul Snagov 2-1
CS Mioveni-Metaloglobus Bucureşti 0-1
AFC Hermannstadt-Chindia Târgovişte 0-0
CS Baloteşti-FC Arges 1-0
CS Afumaţi-Dacia Unirea Brăila 2-0
Dunărea Călăraşi-ASA Târgu Mureş 3-0
Olimpia Satu Mare-Ripensia Timişoara 1-1
UTA-Luceafărul Oradea 2-3
Pandurii Târgu Jiu -Foresta Suceava 0-1
ASU Politehnica Timişoara-Ştiinţa Miroslava 1-0
ETAPA 16 - 8 noiembrie 2017 - intermediară
Sportul Snagov - Ştiinţa Miroslava 1-0
Foresta Suceava - ASU Politehnica Timişoara 2-2
Luceafărul Oradea - Pandurii Târgu Jiu 3-1
Academica Clinceni - CS Mioveni 3-1
Dacia Unirea Brăila - Dunărea Călăraşi 1-1
FC Argeş - CS Afumaţi 2-1
Chindia Târgovişte - CS Baloteşti 4-1
Metaloglobus Bucureşti - AFC Hermannstadt 0-3
ASA Tg.Mures – Olimpia Satu Mare 4-2
Ripensia Timisoara – UTA Arad 1-1
ETAPA 17 - 11 noiembrie 2017
CS Mioveni-Sportul Snagov 2-2
AFC Hermannstadt-Academica Clinceni 2-0
CS Baloteşti-Metaloglobus Bucureşti 2-0
CS Afumaţi-Chindia Târgovişte 0-0
Dunărea Călăraşi-FC Arges 2-1
Olimpia Satu Mare-Dacia Unirea Brăila 3-2
UTA-ASA Târgu Mureş 1-2
Pandurii Târgu Jiu -Ripensia Timişoara 1-1
ASU Politehnica Timişoara-Luceafărul Oradea 2-0
Ştiinţa Miroslava-Foresta Suceava 0-1
ETAPA 18 - 18 noiembrie 2017
Sportul Snagov-Foresta Suceava 2-0
Luceafărul Oradea-Ştiinţa Miroslava 1-1
Ripensia Timişoara-ASU Politehnica Timişoara 0-2
ASA Târgu Mureş-Pandurii Târgu Jiu 4-1
Dacia Unirea Brăila-UTA 3-4
FC Arges-Olimpia Satu Mare 2-1
Chindia Târgovişte-Dunărea Călăraşi 2-2
Metaloglobus Bucureşti-CS Afumaţi 0-3
Academica Clinceni-CS Baloteşti 5-2
CS Mioveni-AFC Hermannstadt 1-1
ETAPA 19 - 25 noiembrie 2017
AFC Hermannstadt-Sportul Snagov 2-0
CS Baloteşti-CS Mioveni 0-3
CS Afumaţi-Academica Clinceni 1-0
Dunărea Călăraşi-Metaloglobus Bucureşti 1-0
Olimpia Satu Mare-Chindia Târgovişte 1-3
UTA-FC Arges 0-1
Pandurii Târgu Jiu -Dacia Unirea Brăila 3-3
ASU Politehnica Timişoara-ASA Târgu Mureş 3-0
Ştiinţa Miroslava-Ripensia Timişoara 3-0
Foresta Suceava-Luceafărul Oradea 3-0
Etapa 20 - 3 decembrie 2017
Balotești-AFC Hermannstadt 0-3
UTA Arad-Chindia Târgoviște 2-1
CS Afumaţi-CS Mioveni 2-1
Dunărea Călărași-Academica Clinceni 4-0
Foresta Suceava-Ripensia Timisoara 1-2
Miroslava-ASA Târgu Mureș 3-0
Pandurii Tg. Jiu-FC Argeş 1-5
Politehnica Timișoara-Dacia Unirea Brăila 2-1
Satu Mare-Metaloglobus 0-3
Sportul Snagov-Luceafărul Oradea 0-3
Etapa 21 - 10 decembrie 2017
Chindia Târgoviște-Pandurii Tg. Jiu 1-0
AFC Hermannstadt-CS Afumaţi 0-0
FC Argeş-Politehnica Timișoara 2-0
Academica Clinceni-Satu Mare 3-0
ASA Târgu Mureș-Foresta Suceava 0-3
Balotești-Sportul Snagov 1-0
Dacia Unirea Brăila-Miroslava 1-4
Metaloglobus-UTA Arad 0-0
Ripensia Timisoara-Luceafărul Oradea 4-4
CS Mioveni-Dunărea Călărași 1-3
Etapa 22 - 25 februarie 2018
Dunărea Călărași-AFC Hermannstadt 0-0
CS Afumaţi-Balotești 4-1
Politehnica Timișoara-Chindia Târgoviște 1-2
Sportul Snagov-Ripensia Timisoara 1-1
Foresta Suceava-Dacia Unirea Brăila 1-0
Luceafărul Oradea-ASA Târgu Mureș 3-0
Miroslava-FC Argeş 2-3
Pandurii Tg. Jiu-Metaloglobus 1-0
Satu Mare-CS Mioveni 0-3
UTA Arad-Academica Clinceni 1-3