Liga 2

Rezultate din Liga 2. Victorie categorica pentru CSA Steaua in absenta suporterilor din Peluza Sud

Echipa din Ghencea a trecut pe teren propriu de Dunarea Calarasi, cu 3-0, intr-un meci din etapa a 9-a din Liga 2.

Chipirliu a marcat o dubla in minutele 59 si 64, pentru ca Neacsu sa inchida tabela cu doua minute inaintea finalului meciului de la care a lipsit Peluza Sud.

Ultrasii stelisti au anuntat ca nu se vor prezenta la meci in semn de protest fata de decizia autoritatilor de a permite accesul in stadion doar pentru persoanele vaccinate sau trecute prin boala Covid-19.

Intr-un alt meci disputat, sambata dimineata, Metaloglobus a castigat in Copou contra celor de la Poli Iasi, cu 1-0.

Rezultat in urma caruia antrenorul Costel Enache si-a dat demisia de la Poli Iasi.

Alte rezultate din etapa a 9-a:

• Astra Giurgiu – FC Brasov 2-0
  • FC Buzau – Viitorul Pandurii Tg.Jiu 1-1
  • Unirea Constanta – Miercurea Ciuc 1-2

Sambata mai sunt programate meciurile U Cluj – Unirea Slobozia (partida care se disputa la Bistrita) si Politehnica Timisoara – Dacia Unirea Braila.

Liderul Petrolul Ploiesti joaca duminica, pe teren propriu, cu CSC 1599 Selimbar.