Liga 2

Rezultate din Liga 2. Otelul pierde la Slobozia, Politehnica Timisoara ultima in clasament!

Echipa Unirea Slobozia si-a consolidat locul secund in al doilea esalon dupa victoria cu Otelul Galati, scor 1-0, o contracandidata la promovarea in prima liga.

Unicul gol al meciului de la Slobozia a fost marcat de Toma dintr-o lovitura de la 11 metri, in minutul 58.

Pentru Unirea Slobozia este al cincilea meci fara infrangere, interval in care a obtinut trei victorii si doua remize.

Otelul ramane cu un singur punct in ultimele trei etape si coboara pe pozitia a sasea in clasament, la limita prezentei in playoff.

Invinsa cu 1-0 de Ripensia in derby-ul timisorean, Politehnica a preluat lanterna rosie a clasamentului aflandu-se intr-o situatie tot mai delicata.

Ene a marcat golul victoriei pentru Ripensia, in minutul 90+1, cu un sut la vinclu.

Doar opt puncte a adunat Politehnica Timisoara in cele 13 etape de pana acum, avand o singura victorie si nu mai putin de sapte infrangeri.

Rezultate complete inregistrate, sambata, in Liga 2:

Concordia Chiajna - FC Brasov 0-1
CSC Dumbravita - Poli Iasi 0-3
CSM Slatina - Unirea Constanta 0-1
Metaloglobus - Selimbar 2-0
Minaur Baia Mare - Progresul Spartac 2-2

Etapa a debutat, joi, cu remiza dintre Miercurea Ciuc si Dinamo (0-0).

Duminica e programata disputa Gloria Buzau - Viitorul Pandurii Tg.Jiu, iar etapa se incheie luni cu derby-ul de clasament dintre CSA Steaua si Unirea Dej.