Liga 2

Rezultate din Liga 2. Astra preda lanterna rosie

Echipa Astra Giurgiu a ajuns pe plus in clasament, dupa 3-0 pe teren propriu cu Dunarea Calarasi, intr-un meci disputat, sambata dimineata, in etapa a 11-a din Liga 2.

Danciu, Gheorghe si Gavrilita au marcat pentru Astra Giurgiu in repriza a doua.

Un meci aflat in echilibru pana in minutul 63, cand a avut loc deschiderea scorului.

Astra Giurgiu ajunge la 2 puncte in clasament si preda lanterna rosie celor de la Dacia Unirea Braila, una dintre nou-promovate.

Meci spectaculos in derby-ul Judetului Sibiu, cu cinci goluri intre Hermannstadt si CSC Selimbar.

Echipa retrogradata din Liga 1 la finalul sezonuli precedent a castigat, cu 3-2, printr-un gol marcat de Buhacianu la ultima faza a meciului, in minutul 90+5.

Hermannstadt ocupa locul doi in clasament, la cinci puncte in urma liderului Petrolul Ploiesti.