Liga 2

Rapid si Turris, egal fara goluri intr-o atmosfera cum rar vedem si in Liga 1

Sursă foto: Rapid Facebook

Echipa Rapid Bucuresti a umplut pana la refuz arena "Anghel Iordanescu" din Voluntari la reluarea campionatului din Liga 2 pentru giulesteni.

Gazonul bun si tribunele pline nu i-a ajutat pe "visinii" in disputa cu Turris Tr.Magurele, partida incheindu-se la egalitate, scor 0-0.

Aceasta in conditiile in care Rapid a evoluat o repriza intreaga cu un jucator mai putin pe teren.

Voicu a fost eliminat cu rosu direct in prelungirile primei reprize pentru un fault cu talpa inainte asupra lui Haita.

In prelungirile meciului Turris a fost aproape sa dea lovitura prin Pana, jucator al carui sut dintr-o lovitura libera a cazut pe transversala.

Rapid rateaza sansa de a urca pe locul doi in fata celor de la CS Mioveni dupa acest 0-0.

Giulestenii raman pe trei in clasament la un punct in urma argesenilor si la doua puncte in fata celor de la FC Arges.