Liga 2

Rapid incepe cu stangul playoff-ul pentru promovare

Sursă foto: Rapid Facebook

Echipa Rapid nu a reusit sa o invinga pe CS Mioveni intr-un meci disputat aproape o repriza intreaga cu un om in plus pe teren.

S-a terminat 0-0 pe acelasi teren unde giulestenii administrau la finalul anului trecut un aspru 5-1 celor de la CS Mioveni.

Gazdele au evoluat in inferioritate numerica din minutul 57, cand Raul Costin a primit cartonasul rosu direct pentru o intrare rudimentara din spate asupra lui Alami.

Eliminare venita la un minut dupa o mare ocazie a Rapidului ratata de Mallo. Reluare cu capul din sapte metri putin pe langa poarta.

Sefer in minutul 80 si Hlistei trei minute mai tarziu aveau sa rateze si ei mari ocazii pentru Rapid.

In prelungirile partidei gazdele au fost aproape sa dea lovitura prin Hergheligiu, reluarea acestuia fiind blocata in extremis de portarul Popa.

Rapid acumuleaza 20 de puncte si inca tremura pentru promovarea in Liga 1, fiind la un punct de locul doi, dar cu un meci in plus.