Liga 2

Rapid in grafic. Giulestenii obtin a doua victorie consecutiva cu Iencsi pe banca

Fotbal Club Rapid s-a impus pe terenul propriu din Regie in fata celor de la Pandurii Tg.Jiu, cu 2-1, intr-o partida din etapa secunda a Ligii 2.

Giulestenii au deschis scorul prin Panoiu in minutul 28 cu un sut din interiorul careului la mingea intoarsa de Hlistei.

Dupa doar cinci minute echipa vizitatoare izbutea egalarea dupa o faza care nu anunta nimic.

Velcota s-a inaltat dintre nu mai putin de trei jucatori ai Rapidului si a punctat cu capul pentru 1-1.

Rapid a ratat o mare ocazie in prelungirile primei reprize la capul lui Manole.

Victoria alb-visiniilor avea sa fie adusa in partea secunda, minutul 60, de Hlistei dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Tira.

Sase puncte din sase posibile pentru Rapid dupa primele doua runde ale noului sezon, echipa lui Adrian Iencsi.

Rapid castigase in prima etapa in deplasare cu Viitorul Pandurii Tg.Jiu, scor 3-1.