Liga 2

Pas gresit facut de U Cluj pe teren propriu

CS Mioveni a dat lovitura si s-a impus, sambata seara, in deplasare contra celor de la U Cluj, cu 2-1.

Ionut Radescu a deschis scorul pentru argeseni in minutul 68, iar Valentin Balint a majorat avantajul dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 83.

Din minutul 79 “Sepcile rosii” au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea portarului Cosmin Bozoanca.

Intre buturi a intrat fostul international Florescu, insa acesta n-a avut nicio sansa fata in fata cu Balint la penalty.

Cristi Gavra a redus din diferenta pentru U Cluj in minutul 90, insa cele trei puncte au mers in tabara celor de la Mioveni.

U Cluj ramane pe locul patru in afara pozitiilor de promovare in clasament, cu 57 de puncte, in conditiile in care Chindia Targoviste a ajuns la 60 puncte.

Duminica se disputa derby-ul de clasament dintre Sportul Snagov si Academica Clinceni.