Liga 2

Pas gresit facut de Academica Clinceni in Liga 2. Profita U Cluj

Echipa Academica Clinceni a pierdut doua puncte mari in lupta pentru promovare pe teren propriu cu Ripensia Timisoara.

Un meci incheiat la egalitate, scor 1-1, dupa doua goluri marcate in debutul partii secunde intr-un interval de doar trei minute.

Ioan Vasile a deschis scorul pentru Ripensia in minutul 58, iar Cliceniul a egalat trei minute mai tarziu prin Cristian Dumitru.

De egalul de la Clinceni a profitat Universitatea Cluj, echipa care a urcat pe locul doi in clasamentul din Liga 2, dupa 3-1 in deplasare cu Luceafarul Oradea.

Nicolae Pirvulescu a reusit o dubla, iar Cristi Gavra a inchis tabela pe final de meci pentru Sepcile Rosii, dupa ce oradenii deschisesera scorul prin Vasile Pop in minutul 10.

Chindia Targoviste si Petrolul Ploiesti au remizat, scor 0-0.

Sportul Snagov ramane pe primul loc, dar lupta pentru promovare ramane una extrem de incinsa, cu cinci echipe in cinci puncte.