Liga 2

Lobont a debutat la "U" Cluj. Sepcile Rosii urca pe primul loc in Liga 2

Sursă foto: fcuniversitateacluj.ro

Fostul international Bogdan Lobont si-a facut debutul, vineri seara, in calitate de antrenor principal al echipei Universitatea Cluj.

Sepcile Rosii au intalnit pe teren propriu Chindia Targoviste, o rivala la promovarea in prima liga, pe care au invins-o cu scorul de 3-1, intr-o partida din etapa a 21-a.

Oaspetii au deschis scorul prin Mihaiu in minutul 13, insa clujenii au egalat prin Hategan in minutul 36 si tot el avea sa marcheze golul de 3-1 in minutul 90+4.

Gavra punctase pentru 2-1 la cinci minute dupa pauza.

In urma acestui succes U Cluj a acumulat 44 de puncte si a trecut pe primul loc in clasament la egalitate cu Chindia.

Sportul Snagov, Academica Clinceni si Petrolul Ploiesti le pot depasi pe cele doua din frunte daca isi castiga meciurile din aceasta runda.