2
CSA Steaua
Chipirliu 50' Pacionel 44'

Asa am trait Dinamo - CSA Steaua in Liga 2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Dinamo - CSA Steaua, partida din etapa a 6-a in Liga 2. Meciul s-a disputat pe Arena Nationala, vineri, de la 21:30.

23:32

Final de meci.

88'

Adi Popa suteaza pe coltul scurt din actiune. Retine in doi timpi portarul bosniac al lui Dinamo.

75'

Ocazie mare pentru Dinamo. Buhaescu a scapat singur cu portarul si a lobat mingea peste Dinca. Mingea cade pe plasa!

57'

Interventie a portarului Dinca la un sut in forta din interiorul careului.

55'

Cartonas galben incasat de Oprita pentru proteste.

53'

Ocazie pentru Dinamo dupa o centrare din corner. Patriche blocat in extremis pe linia portii.

50'

Gol Chipirliu!

Draghici centreaza din marginea careului si Chipirliu reia direct cu latul in poarta.

46'

S-a reluat meciul de la 1-1.

22:28

Cele doua echipe intra cu 1-1 la cabine.

44'

Gol Pacionel!

CSA Steaua egaleaza rapid prin Pacionel dupa o faza fixa. Mingea trimisa in careu de Popa dintr-o lovitura libera este intoarsa de Sabau pentru reluarea lui Pacionel.

42'

Gol Ghezali!

Dinamo deschide scorul la o gafa monumentala comisa de apararea celor de la CSA Steaua. Draghici a alunecat si l-a incurcat pe portarul Dinca, astfel ca Ghezali a marcat in poarta goala.

34'

Pop sterge mingea cu capul pe langa poarta celor de la CSA Steaua din centrarea lui Ghezali.

32'

Eroare uriasa comisa de Iulian Calin la un hent cat casa de mare comis de Moura.

28'

Ocazie pentru Dinamo la o reluare cu capul pe langa poarta.

12'

Dinamo aduce mingea in careul advers, insa receptia lui Moura este defectuoasa.

8'

Dinamo incearca o actiune in stanga, insa centrarea lui Amzar este imprecisa.

7'

Adrian Ilie centreaza in careul dinamovist si Patriche are dificultati in a controla balonul. Pana acum CSA Steaua e mai prezenta in joc.

6'

Draghici sprinteaza in dreapta si obtine cornerul. Popa vrea sa execute, dar este luat la tinta de diverse obiecte aruncate din peluza dinamovista.

1'

In cele din urma Iulian Calin fluiera startul meciului.

21:33

Nu se poate juca din cauza tortelor aprinse de suporterii din Peluza Sud a celor de la CSA Steaua.

21:33

Startul simbolic al meciului este dat de doi handbalisti naturalizati recent de Dinamo.

21:32

Cele doua echipe au intrat pe teren. Fanii celor de la CSA Steaua aprind mai multe torte. Multe din acestea zboara spre tribuna a 2-a.

21:21

Incidente inaintea startului partidei. Jandarmii au intervenit in forta pentru a face un zid viu intre galeria celor de la CSA Steaua si suporterii dinamovisti aflati la tribuna a 2-a.

21:18

Dinamo 1948: Dujmovic – Moura, Giafer, Patriche (c), Amzăr – Iglesias, Dudea, N. Roșu – Bordușanu, Pop, Ghezali.

CSA Steaua: Dincă – Drăghici, Walace (cpt.), Sabău, Ilie – Ad. Popa, Pacionel, Balgiu, Gheorghe – Chipirliu, Bodișteanu.