Liga 2

Liga 2: Rezultatele etapei a 23-a. Juventus castiga in inferioritate cu Luceafarul

Sursă foto: facebook juventus bucuresti

Juventus Bucuresti, liderul din Liga 2, a castigat duelul cu Luceafarul Oradea de sambata, cu 2-1, in conditiile in care a evoluat o repriza in inferioritate numerica.

Scorul partidei a fost stabilit inca din prima repriza dupa reusitele lui Chipirliu si Mihaescu pentru gazde, respectiv Matei pentru oaspeti in prelungirile primului mitan.

Juventus a ramas in inferioritate numerica din minutul 52, cand Mihaescu a primit al doilea galben si a fost eliminat.

Alte rezultate din etapa a 23-a:

Sepsi Sf.Gheorghe - CS Afumati 3-0

Chindia Targoviste - Academica Clinceni 3-1

CS Balotesti - Foresta Suceava 2-0

Dunarea Calarasi - FC Brasov 1-1

ASU Poli Timisoara - Dacia Unirea Braila 1-1

UTA Batrana Doamna - Metalul Resita (duminica, 15:00)

Unirea Tarlungeni - CS Mioveni 0-3 (la masa verde dupa retragerea celor de la Unirea din campionat)