Liga 2

Liga 2, rezultatele etapei a 2-a. Doua egaluri de poveste

Etapa secunda din Liga 2 a debutat, vineri seara, cu un meci extrem de antrenant prin proportiile scorului intre Stiinta Miroslava si Dacia Unirea Braila, meci incheiat la egalitate, scor 4-4! Programul si rezultatele din Liga 2.

Sambata de la 11:00, ora traditionala a fotbalului de la matineu, s-au disputat restul partidelor.

Pandurii Tg.Jiu si Chindia Targoviste au oferit un spectacol similar cu sase goluri intr-o remiza 3-3, dupa ce oaspetii au condus cu 2-0 in minutul 16. Gorjenii au intors scorul, 3-2 in minutul 69, egalarea tagovistenilor venind cu un sfert de ora inaintea finalului.

UTA Arad a remizat la Siria, scor 0-0, cu Metaloglobus Bucuresti, o nou-promovata in al doilea esalon.

Ripensia Timisoara obtine a doua victorie consecutiva, scor 2-1 in deplasare cu Luceafarul Oradea, si ramane in fruntea clasamentului.

Foresta Suceava a suferit o noua umilinta fiind invinsa pe teren propriu de ASA Tg.Mures, cu 6-0.

Dunarea Calarasi a remizat acasa, scor 1-1, cu CS Mioveni, acelasi rezultat fiind inregistrat si in meciul dintre Olimpia Satu Mare si Academica Clinceni.

Sportul Snagov a trecut la limita, cu 1-0, de CS Balotesti intr-un duel al echipelor ilfovene, in timp ce sibienii de la Hermannstadt au castigat cu acelasi scor pe terenul celor de la Afumati.

De la 16:00, sambata, este programat meciul ASU Poli Timisoara – FC Arges.