Liga 2

Liga 2: Rezultate dintr-o prima etapa incinsa

Noul sezon de Liga 2 a debutat vineri seara cu partida ASA Tg.Mures – Stiinta Miroslava, scor 2-1, in timp ce sambata dimineata de la 11:00 au fost programate restul partidelor intr-o Romanie cuprinsa de canicula. Vedeti aici programul complet al meciurilor din Liga 2.

Vedeti mai jos rezultatele inregistrate:

Chindia Targoviste – UTA 0-1

Aradenii au marcat prin Curtuius la capatul unui contraatac in minutul 89.

FC Arges – Pandurii 0-0

Peste 4000 de spectatori au asistat in Trivale la revenirea echipei FC Arges in fotbalul romanesc. Comando Viola, galeria pitesteana, a revenit alaturi de echipa favorita.

Dacia Unirea Braila – ASU Poli Timisoara 2-3

In minutul 28 timisorenii conduceau deja cu 3-0, insa gazdele au revenit prin dubla lui Rosu.

Ripensia Timisoara – Foresta Suceava 16-0

Scorul inregistrat pe arena Ciarda Rosie din Timisoara nu este vreo greseala de scriere. Ripensia n-a avut mila de juniorii trimisi in teren de Foresta, echipa suceveana fiind prima formatie cu probleme in acest sezon.

De retinut ca deschiderea scorului a avut la chiar primul atac al gazdelor in minutul 1.

AFC Hermannstadt – CS Balotesti 3-0

CS Mioveni – CS Afumati 4-0

Momente de panica la Mioveni dupa ce aproape de pauza lui Burnea de la gazde I s-a facut rau din cauza caldurii caniculare si s-a prabusit pe teren. Jucatorul a fost stabilizat de echipa medicala si a iesit pe picioare in afara terenului, unde avea sa fie inlocuit.

Metaloglobus – Olimpia Satu Mare 0-1

Academica Clinceni – Dunarea Calarasi 4-1

Oaspetii au deschis scorul prin pana in prima repriza si au condus pana in minutul 55. Au urmat patru goluri ale gazdelor in 15 minute.

Luceafarul Oradea – Sportul Snagov 1-1

Egalare nesperata reusita de oaspeti cu cinci minute inaintea finalului contrar cursului jocului de pana atunci.