Liga 2

Liga 2: Dunarea Calarasi s-a impiedicat si Rapid ramane pe primul loc

In eventualitatea unui succes pe teren propriu echipa Dunarea Calarasi ar fi urcat pe primul loc in Seria I din Liga 2, insa acestia au scos doar un punct cu Academica Clinceni (1-1).

Aceasta dupa ce oaspetii au condus din minutul 66 prin reusita lui Matei. Egalarea a fost adusa de Alexandru sase minute mai tarziu.

Intr-un alt meci din Seria I, Dacia Unirea Braila a surclasat Farul Constanta pe teren propriu, cu 4-0, prin golurile lui Dima, Puscasu si Rosu (2).

Rapid conduce in Seria I cu 25 puncte, urmata de Dunarea Calarasi (24), Dacia Unirea Braila (24).

In playoff-ul Seriei a II-a Chindia Targoviste si UTA, cele doua echipe care lupta la primul loc, au castigat acasa cu acelasi, scor 3-1. Chindia a invins FCM Baia Mare, in timp ce UTA a trecut de FC Brasov.

Clasamentul Seriei II arata in felul urmator: UTA (23), Chindia (23) si Gaz Metan (21). Mediesenii joaca sambata pe teren propriu cu CS Mioveni.