Liga 2

Juventus Bucuresti mai face un pas spre Liga 1

Sursă foto: stadionfreund.de

Echipa Juventus Bucuresti s-a apropiat si mai mult de Liga 1 dupa victoria obtinuta, sambata, impotriva celor de la Sepsi Sf.Gheorghe, scor 3-1, intr-un meci din etapa a 25-a a din Liga 2.

Zaharia a deschis scorul pentru echipa din cartierul bucurestean Colentina dupa doar sapte minute de la primul fluier.

La pauza s-a intrat cu 1-1, Hadnagy restabilind egalitatea in penultimul minut al primei reprize.

Juventus a revenit la conducere dupa zece minute scurse din partea secunda prin Chipirliu, pentru ca Buhaescu sa inchida tabela.

Oaspetii au incheiat meciul in inferioritate in urma eliminarii portarului Niczuly pentru proteste in minutul 83.

Cu aceasta victorie, Juventus isi consolideaza primul loc in clasament si ajunge la 54 de puncte, in conditiile in care principala urmaritoare, UTA Batrana Doamna, are 45 de puncte.