Liga 2

Craiova isi consolideaza primul loc in Liga 2

Echipa U Craiova 1948 a castigat la Miercurea Ciuc in etapa a 3-a din playoff-ul din Liga 2 si are un avans de sapte puncte fata de a treia clasata.

Oltenii pregatiti de Eugen Trica au castigat, cu 2-1, dupa ce in debutul partii secunde au avut dublu avantaj pe tabela.

Compagno a deschis scorul la mijlocul primei reprize, iar Ciolacu a majorat avantajul dintr-o lovitura de la 11 metri la sapte minute dupa pauza.

Gazdele au redus din diferenta cu opt minute inaintea pauzei prin Bauza.

U Craiova 1948 a obtinut sapte puncte in primele trei runde din playoff, dupa 0-0 in deplasare cu CS Mioveni, 1-0 pe teren propriu cu ASU Politehnica Timisoara si 2-1 cu Csikszereda in deplasare.

Harghitenii au obtinut un singur punct in cele trei etape de pana acum in playoff, fiind invinsa de Rapid si Craiova pe teren propriu.