Liga 2

Chindia Targoviste a tremurat pentru cele trei puncte cu Metaloglobus. Inca o echipa cazuta in Liga 3

Sursă foto: frf.ro

Echipa Chindia Targoviste, prima clasata in Liga 2, a castigat la limita cu Metaloglobus Bucuresti printr-un penalty in ultimele minute, scor 2-1. Clasament Liga 2

Dambovitenii au deschis scorul prin Florea in minutul 32, egalarea fiind adusa de Herea cu patru minute inaintea finalului.

Meciul se indrepta spre o remiza cand Alexandru a punctat dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 82.

Intr-o alta partida din etapa a 36-a din Liga 2, Academica Clinceni a invins Aerostar Bacau, cu 3-0, trimitand echipa moldoveana inapoi in al treilea esalon de unde venise la inceputul sezonului.

Aerostar Bacau devine astfel a patra echipa retrogradata matematic in Liga 3, dupa Dacia Unirea Braila, CS Balotesti si ACS Poli Timisoara.

Lupta pentru evitarea ultimului loc retrogradabil se va da in ultimele doua etape intre cinci echipe: Energeticianul, Pandurii, Farul, Daco-Getica si ASU Politehnica Timisoara.