Liga 2

ASU Poli Timisoara invinge UTA in Liga 2. Bataie intre suporteri la pauza

Derby-ul Banatului dintre ASU Poli Timisoara si UTA Arad a fost castigat de echipa de pe Bega, cu 2-1 (1-1).

Un meci extrem de tensionat cu doua eliminari, cate una in fiecare tabara, Mera de la gazde si Curtuius de la oaspeti.

Predescu a deschis scorul pentru ASU Poli in chiar primul minut, egalarea aradenilor venind repede dupa doar opt minute cu Asani pe lista marcatorilor.

Bilia a marcat golul victoriei timisorene in repriza secunda, minutul 62.

ASU Poli ajunge la 19 puncte si ocupa locul 6 in clasament, la cinci puncte de podium, in timp ce UTA merge din rau in mai rau fiind pe loc retrogradabil.

UTA, ne amintim, a pierdut sezonul precedent al doilea baraj consecutiv de promovare in Liga 1, fiind invinsa de ACS Poli Timisoara, echipa din prima liga a orasului de pe Bega.

Incidente intre suporteri

La pauza, profitand de neatentia fortelor de ordine, suporterii celor doua echipe s-au incaierat in apropierea sectorului oaspetilor intre peluza si tribuna a 2-a. In cele din urma interventia jandarmilor a limitat extinderea conflictului.