Voluntari si Gaz Metan termina la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 2-a

Sursă foto: facebook.com/VoluntariFC

Echipele FC Voluntari si Gaz Metan Medias au oferit un meci agreabil, luni seara, in penultima partida a rundei cu numarul doi din Liga 1 Betano.

Ambele goluri au fost marcate in prima repriza cu actiuni din interiorul careului.

Voluntari a deschis scorul rapid, in minutul 3, prin Belahmeur din pasa lui Laidouni. Doi jucatori veniti in aceasta vara la echipa ilfoveana pregatita de Daniel Oprita.

Asa am trait: Voluntari - Gaz Metan 1-1

Dupa un sfert de ora Gaz Metan reusea egalarea prin Fortes, jucator care a inscris cu capul din cativa metri la centrarea lui Olaru.

Pana la final Gaz Metan a fost echipa mai periculoasa si care a ratat cele mai mari ocazii.

Draghia s-a opus golului la sutul lui Romeo din minutul 40, jucator excelent gasit de Chamed.

Acelasi Chamed a ratat prima ocazie a partii secunde in minutul 46 cu un sut la coltul scurt dupa o demarcare in marginea careului advers.

In minutul 62 cei de la Gaz Metan Medias ajungeau la al zecelea corner, ceea ce arata dominarea jocului de catre formatia lui Mihai Teja, primul antrenor suspendat in acest sezon.

Gazul a avut sansa victoriei la o lovitura libera in minutul 90 irosita de Marius Constantin.

In urma acestui rezultat Gaz Metan Medias acumuleaza patru puncte in clasament si ramane alaturi de echipele fruntase.

FC Voluntari: Drăghia - Ricardinho, Artabe, Walace, A. Vlad - Laidouni, Sesar (Răuţă ’56) - Căpăţînă, Belahmeur, Ciucur (Malfleury ’75) – Tudorie (Szijj ‘65).

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, M. Constantin, Diallo, Buşi – Chamed (Caiado ’71), I. Cristea, Fofana - D. Olaru, C. Fortes (Buziuc ’73), R. Romeo (Fernandes ‘46).

Cartonaşe galbene: Ciucur ’49, Belahmeur ‘90 / Cristea ‘45

Arbitru: Horia Mladinovici.