Voluntari salveaza in extremis remiza cu Hermannstadt

In ultimul meci al etapei a 2-a din playout, echipele FC Voluntari si Hermannstadt au terminat la egalitate, scor 1-1.

Cum s-au marcat golurile:

(0-1) Hermannstadt a punctat prin Viera cu capul dupa o lovitura de la coltul terenului in minutul 59.

(1-1) In minutul 90 Voluntari a egalat prin Pascanu, internationalul de tineret finalizand cu o executie spectaculoasa la coltul lung dupa o patrundere in careu.

La 0-0 cei de la Hermannstadt au ratat o mare ocazie prin Jo Santos. Sutul acestuia din afara careului a fost blocata de portarul Cojocaru.

Hermannstadt urca pe trei in clasamentul din playout in locul lui Dinamo, in timp ce Voluntari ramane pe ultima pozitie.

FC Voluntari: Cojocaru - Belu, Paşcanu, Achim, Vlad - Laidouni, De Lucas - Căpăţînă, Eric De Oliveira (Ţîră '62), Gheorghe (Măţan '59) - Morar  (Simonovski '74). Antrenor: Mihai Teja.

Hermannstadt: Pereira - Monteiro De Almeida, Viera, Stoica, Opruţ - Dâlbea, Pires - Joalisson, Yazalde (Rimane '84), Cordea (Dumitriu '55) - Bălan (Debeljuh '63). Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Paşcanu '15, Teja '24, Ţîră '81 /  Almeida '17, Cordea '37.

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru.